دسته‌بندی نشده

ایده های تم تولد برای کودک دو ساله

تم تولد برای کودک دو ساله

تم تولد برای کودک دو ساله می تواند بسیار متنوع و جذاب باشد. تم هایی مانند تم ماشین، تم نی نی، تم فرشته، تم پرنسس و تم رنگ ها مناسب برای استفاده در جشن تولد دخترانه و پسرانه رده ۱تا ۳ سال می باشد. در این مقاله از سری مقالات آی کالا به معرفی ایده هایی جذاب تم تولد برای کودک دو ساله می پردازیم.

چرا باید تم تولد برای کودک دو ساله متناسب با شرایط سنی کودک باشد؟

شاید بسیاری از افراد فکر کنند که کودک دو ساله چیزی نمی فهمد تزئین و انتخاب تم را بدون در نظر گرفتن شرایط سنی کودک و به سلیقه خود انجام دهند. نکته مهمی که این افراد باید توجه کننده این است که معمولا هنگام برگزاری هر جشن و مراسمی فیلم برداری و عکس برداری حتما انجام می شود.

در آینده کودک بزرگ شده و  این عکس و فیلم ها را مشاهده می کند؛ پس چه بهتر که تم تولدی انتخاب کنید که برای کودک دوساله مناسب باشد. همچنین در جشن مهمانی نیز دعوت می شوند بنابراین تم تولد را باید بگونه ای انتخاب کنید که نشان دهنده نوع جشن تولد باشد.۷

 

 

انواع تم تولد برای کودک دوساله دختر

۱.تم تولد پرنسس

تم تولد پرنسس یک تم تولد سلطنتی محسوب می شود که برای طراحی این تم آذین بندی و تزئینات مکان برگزاری جشن، نوع و تزئین کیک و بازی هایی انتخابی برای سرگرمی کودکان در جشن متناسب و هماهنگ با این تم در نظر گرفته شوند. برای تزئین  فضای برگزاری جشن از اسباب ‌بازی ‌هایی مانند قلعه‌ها، سپرهای شاهان، اژدها و اسب‌ استفاده شود.

همچنین به کاربردن بادکنک و روبان هایی با رنگهای طلایی، آبی و بنفش به تزئینات سبب چذاب تر شدن فضا جشن می گردد. یک ایده عالی و جذاب برای درست کردن کیک که متناسب با تم تولد پرنسس باشد، کیک قلعه ای است. می توانید با استفاده از مقواهای رنگی، قلعه و تاج های سلطنتی زیبایی را درست کنید و برای سرگرمی و بازی آن ها را در اختیار کودکان قرار دهید.

۲.جشن تولد با تم سیرک

تم تولد سیرک مورد علاقه کودکان پسر و دختران است و می توان این تم را در جشن تولدهای دخترانه و پسرانه استفاده کرد. برای طراحی این تم تولد می توان با استفاده از فلپ ‌ها یک خیمه درست کنید و  مکان برگزاری جشن را با بادکنک ‌های رنگی، نوارها و حیوانات بازی با خلاقیت تمام تزیین کنید. همچنین برای پر رنگ شدن تم سیرک می توانید نقاشی یا عکس صورت های دلقکی را به دیوار بچسبانید و موزیک پخش کنید.

غذاهایی که با تم تولد سیرک هماهنگی دارد شامل کراکر، میوه‌های تازه، کاپ کیک. کیک‌های دلقکی است که می تواند فضا را به سیرک نزدیک تر نماید. برای سرگرمی و جذابیت بیشتر جشن، یکی از مهمانان می تواند نقش لقک را بازی کرده و از مهمانان با بسته های کراکر و بادکنک پذیرایی کند.

۳.تم تولد پیک نیک

یکی دیگر از تم تولدهایی که بین دختران و پسران مشترک است و در هر دو نوع جشن تولد می تواند استفاده شود تم تولد پیک نیک است. از این تم تولد می توان درفضای باز مانند فضای سبز و پارک ها هم برای تزئین فضای جشن تولد بهره برد. برای کارت دعوتی که متناسب با تم تولد باشد می توان آن را به شکل سبد پیک نیک طراحی کرد.

برای تزئین مکان برگزار یجشن نیز می توان از ابزارهای رنگی، بادکنک‌ها، و نوارها متنوع استفاده کرد و قرار دادن اسباب ‌بازی ‌ها و حیوانات بادکنکی زیاد و متنوع می تواند فضای جشن را برای کودکان هیجان انگیز تر نماید. کاپ کیک (Cake)، ساندویج، شیرینی، میوه از مناسب ترین خوراکی های مخصوص تم تولد پیک نیک می باشد. چون فضا باز و سرسبز است بچه ها راحت تر می توانند بازی کرده و انرژی خود ر تخلیه کنند؛ توپ یک وسیله بازی مناسب و عالی برای این شرایط است.

ایده‌هایی برای انتخاب تم تولد برای کودک دو ساله پسر

۱.تم تولد لگو

این تم معمولا مورد علاقه بسیاری از کودکان دوساله می باشد زیرا با این لگو می توانند انواع شکل ها را بسازند و برای مدت زیادی سرگرم باشند.

۲.تم تولد هواپیما

برخی از بچه ها بخصوص پسربچه ها از همان ابتدای تولد به وسایل خاصی علاقه نشان می دهند. تم تولد هواپیما در بین پسربچه ها طرفداران بیشتری دارد. برای طراحی این تم تولد می توان از بادکنک های فویلی شکل هواپیما برای تزئین محل جشن تولد (birthday party) استفاده کرد. همچنین روی کیک تولد را با طراحی شکل هواپیما باید تزئین کرد.

۳.تم تولد رنگ ها

این نوع تم تولد به دلیل اینکه در طراحی آن از رنگ های مختلف استفاده شده است بسیار محبوب دختر بچه ها و پسر بچه های بین ۱ تا ۳ ساله می باشد.  استفاده از بادکنک های رنگی و انواع آویزها و ریسه های رنگی می تواند فرزند کوچک شما را بسیار خوشحال کند. لوازم پذیرایی جشن را می توانید در رنگ و طرح های مختلف خریداری کنید تا تم تولد یکدست و چشم نوازی داشته باشید.

۴.تم تولد ماشین

یکی دیگر از بهترین تم تولد برای کودک دو ساله، تم تولد ماشین است که معمولا در این سن بچه بخصوص پسر بچه ها علاقه زیادی به انواع ماشین اسباب بازی دارند. برای تزئین محل جشن باید از انواع ماشین های بزرگ و کوچک در شکل های مختلف استفاده کرد. همچنین باید روی کیک را با یک ماشین کوچک بوسیله خمیر فوندانت تزئین کرد. برای جذاب تر شدن جشن تولد می توان با مقوا شکل ماشین در آورد یا برچسب ماشین را روی لوازم پذیرایی چسباند.

جمع بندی بحث ایده های تم تولد برای کودک دو ساله

در این مقاله ایده هایی را برای طراحی تم تولد برای کودک دو ساله بیان کردیم. همانطور که می دانیم انواع تم های متنوعی وجود دارند که هر یک متناسب با سن و جنس مخصوصی است. نکته مهم این است که بین جشنی که برای رده های سنی مختلف برگزار می کنیم باید تفاوت قائل شویم. برای مثال تم تولد کارتونی اصلا تم مناسبی برای استفاده تزئین جشن یک خانم و یا آقای بزرگسال نیست.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله مزایای بادکنک آرایی برای تزئین جشن تولد را نیز مطالعه کنید

یک فکر در مورد “ایده های تم تولد برای کودک دو ساله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *