دسته‌بندی نشده

بادکنک فویلی چیست و با مدل های دیگر بادکنک چه تفاوتی دارد؟

بادکنک فویلی

بادکنک فویلی یا زرورق یکی از مدل های متنوع بادکنک است که به شکل های حروف یا اعداد در بازار وجود دارد. از این نوع بادکنک برای تزئین انواع جشن ها می توان استفاده کرد. عامل اصلی تنوع در بادکنک ها، متفاوت بودن ماده اولیه تشکیل دهنده بادکنک و اشکال گوناگون بادکنک ها است. از لحاظ ماده اولیه بادکنک ها یا از فویل های زرورقی و یا صمغ درخت کائوچو (لاتکس) ساخته می شوند.

بادکنک های فویلی

این نوع بادکنک از فویل های زرورقی یا ورق های نازک نایلونی متالایز ساخته شده و به شکل حروف و اعداد می باشد. با این مدل بادکنک تعداد شکل های کمی را می توان ساخت و طرح های اختصاصی مانند حلقه ازدواج، لوگو شرکت ها از جمله کاربردهای بادکنک های فویلی است. می توان این مدل بادکنک را با توجه به کیفیتی که دارد با گازهای سبک تر از هوا نیز باد کرد.

به بادکنک های فویلی، بادکنک آلومینیومی نیز گفته می شود و در مقایسه با بادکنک های لاتکس دارای دوام بیشتری هستند. بادکنک های زرورقی دارای سوپاپ باد بوده و به همین دلیل می توان آن ها خالی کرده و مجددا مورد استفاده قرارداد.
انواع بادکنک های فویلی با گاز هلیوم قابل پرشدن بوده و حداقل می توان تا ۳ روز از آن ها استفاده کرد. بادکنک های فویلی کوالاتکس و آناگرام در حدود ۲۰۰۰ نوع بوده که برای تزئین جشن های مختلف کاربرد داشته و می تواند فضای جشن را شادابی  طراوت خاصی بدهد.

آشنایی با بادکنک فویلی و تفاوت آن با بادکنک های دیگر

همانطور که می دانیم یکی از لوازم مهم و دسترس برای تزئین فضای جشن های گوناگون، استفاده از بادکنک های متنوع می باشد. به دلیل شکل ظاهری و رنگ های متنوع بادکنک ها می توان آن ها را با هر نوع تم جشنی هماهنگ کرد. به این ترتیب می توان یک دکوراسیون جذاب برای برگزاری جشن ایجاد کرد.

تفاوتی که بادکنک های فویلی با سایر بادکنک دارند از لحاظ طول مدت استفاده آن ها، قابلیت پر و خالی کردن بادکنک فویلی و پرکردن آن ها با گاز هلیوم علاوه بر هوا می باشد. در حال حاضر این مدل بادکنک مورد استقبال بسیاری از سنین برای استفاده در جشن ها است.

چگونه باید بادکنک‌های فویلی را باد کنیم؟

بادکنک های فویلی را می توان به چند روش متفاوت باد کرد؛ که هر کسی بسته به سلیقه خود می تواند یکی از این روش ها را استفاده کند.

روش اول دمیدن به سوپاپ روی بادکنک از طریق دهان:

در این روش نیازی به هیچ وسیله دیگری ندارید و می توانید از طریق سوپاپی که روی بادکنک های فویلی قرار دارد با دهان آن را باد کرد. سپس برای کامل بسته شدن سوپاپ باید با دو انگشت سوپاپ را روی هم فشار دهید تا هوا از بادکنک خارج نشود.

روش دوم استفاده از یک عدد نی :

با این روش می توانید یک عدد نی را از قسمت سوپاپ هوای روی بادکنک به داخل آن فرو کنید. سپس از طریق دهان به داخل نی به دمید تا بادکنک باد شود. استفاده از نی کار باد کردن بادکنک را تا میزان زیادی آسان می کند.

روش سوم استفاده از پمپ باد برقی یا دستی:

استفاده از پمپ آسان ترین راه برای باد کردن بادکنک فویلی است زیرا نیازی نیست که انرژی خود را برای باد کردن بادکنک هدر دهید.

۱.باد کردن بادکنک بوسیله پمپ باد دستی

تلمبه های دستی برای بادکردن انواع بادکنک وجود دارد که می توان در زمان کمتر و با سرعت بیشتری و بدون نگرانی و اتلاف انرژی خود، بادکنکهای زیادی را برای تزئین فضای جشن باد کنید.

۲.باد کردن بادکنک بوسیله پمپ باد برقی

پمپ بادهای برقی به منظور بادکردن انواع بادکنک می تواند کمک بسیاری بزرگی برای هرچه سریع تر تزئین کردن مکان جشن باشند. این پمپ ها به صورت دو سوپاپه و یا تک سوپاپه جهت باد کردن بادکنک های لاتکس و آلومینیومی به بازار عرضه می شوند.

بادکنک فویلی را چگونه خالی کنیم؟

همانطور که در این مقاله گفتیم، بادکنکهای فویلی برخلاف بادکنک های لاتکس می توانند مورد استفاده مجددا قرار بگیرند. به این منظور باید پس از پایان جشن باد تمام بادکنک ها را خالی کنید و برای استفاده دوباره آن ها را در جای مناسبی قرار دهید.

برای خالی کردن باد بادکنکهای فویلی باید روش مناسبی را به کاربرد تا به آن ها آسیبی نرسد تا بتوان مجددا در جشن های دیگر از آن ها استفاده کرد. برای خالی کردن باد این مدل بادکنک ها بایستی یک نی را از محل سوپاپ سر بادکنک به داخل بادکنک فرو کنید و با فشار دست به آرامی هوای داخل را خالی نمایید. بعد از خالی کردن باد باید نی را از بادکنک خارج کرده و بادکنک را به دستی جمع کنید و در جای مطمئنی بگذارید.

یک فکر در مورد “بادکنک فویلی چیست و با مدل های دیگر بادکنک چه تفاوتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *