بوبو بالن
بادکنک لاتکس خالدار
بادکنک لاتکس شخصیت تم ها
بادکنک لاتکس ساده تک رنگ
بادکنک لاتکس خالدار
بادکنک لاتکس کروم
بادکنک لاتکس طرحدار
بادکنک لاتکس آبرنگی
بادکنک ماری پاستیلی
بادکنک ماری کروم
بادکنک لاتکس کریستالی

بادکنک لاتکس از شناخته شده ترین و پرفروش ترین نوع بادکنک ها هستند؛ و از لحاظ شکل و ظاهر دسته بندی های مختلفی دارند. از انواع مدل های بادکنک لاتکس می توان به گرد یا گلابی شکل( در سایز ها مختلف)، ماری یا میله ای، قلب، کروی ، دونات، گل اشاره کرد. سایز ۱۲ اینچی بادکنک های لاتکس، گرد یا گلابی شکل است که امروزه شناخته ترین مدل بادکنک های لاتکس به شمار می رود.

بادکنک لاتکس چیست؟

برای ساخت بادکنک و بادکنک لاتکس در سال های گذشته از مثانه خشک شده‌ی حیوانات استفاده می‌ شد. در سال ۱۸۲۴ توسط مایکل فارادی، بادکنک های لاستیکی اختراع شدند. بادکنک لاتکس همانگونه که از اسمش پیداست، از یک کیسه از جنس لاتکس ساخته می شود. می توان این بادکنک ها را با گاز هلیوم یا هوای معمولی پر می کنند و برای باد کردن این بادکنک ها روش های مختلفی وجود دارد.

لاتکس همان لاستیک مایعی است که از شیره بعضی از درختان و گیاهان بدست می آید. امروزه به فراوانی از لاتکس برای ساخت انواع مدل های بادکنک لاتکس استفاده می شود. برای تولید بادکنک لاتکس رنگی، به مخلوط لاتکس رنگدانه هایی اضافه می گردد، سپس قالب های بالون ساخته شده و در نهایت آن ها را در لاستیک مایع غوطه‌ور می‌ کنند تا بادکنک ایجاد شود.

بادکنک لاتکس چگونه بدست می آید؟

به شکل مایع می توان لاتکس را در طبیعت یافت که به صورت مایعی شیری است که در ده درصد گیاهان گلدار پیدا می‌شود. لاتکس مایع پس از پاره شدن بافت گیاه ترشح می‌شود و در بیشتر گیاهان به رنگ سفید است و در بعضی دیگر گیاهان به رنگ زرد، نارنجی و قرمز مایل به زرد دیده می شود. وجود لاتکس مایع در گیاهان سبب محافظت آنان در برابر حشرات می باشد که نباید لاتکس را با شیره گیاهان اشتباه گرفت. لاتکس ماده ای غیر از صمغ یا شیره گیاه است و کاربردهای خاصی دارد. نوع مصنوعی لاتکس نیز ساخته می شود که از آن در طراحی و تولید انواع بادکنک لاتکس کاربرد دارد.

مزایای بادکنک های لاتکس

برای ساخت هر وسیله ای به صورت مصنوعی باید مزایا و معایب آن را در نظر گرفت. در ادامه به مزایای بادکنک های لاتکس اشاره می کنیم.

  1. بادکنک های لاتکس در هر نوع و شکلی که ساخته شوند مقرون به صرفه هستند، این باعث می‌شود خریداری آنها بصورت عمده برای مراسم و رویدادهای بزرگتر مناسب باشند.
  2. لاتکس یک ماده بسیار متنوع است بنابراین می‌توان آنها را با هلیوم ، هوا یا آب پر کرد
  3. بادکنک های لاتکس قابل تجزیه و از نظر محیط زیست ایمن هستند، آنها بین ۴ ماه تا ۸ سال تجزیه می‌شوند

موارد استفاده بادکنک های سفارشی لاتکس

از بادکنک‌ های لاتکسی برای تبلیغات در گردهمایی ‌ها، نمایشگاه ‌ها، افتتاحیه‌ ها، کمپین ‌های سیاسی، شرکت ‌های بیمه، آموزشگاه ‌ها، دندانپزشکی، رستوران‌ ها و فست فودها، مهد کودک ‌ها، شهربازی ‌ها و سایر کسب و کارهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می توان با چاپ اسم و پیام‌ های تبریک روی این مدل بادکنک ها فضای دل انگیز و فوق العاده ای در جشن ها بوجود آورد.