آشنایی با مدل های جذاب تم جشن تولد

تم جشن تولد، لوازم و وسایل رنگارنگ و پر زرق و برقی هستند که سبب ایجاد زیبایی و جذابیت در مکان جشن می شوند. استفاده از این وسایل با هارمونی مشخص و خاص باعث خلق فضا و نمایی جذاب و چشم نواز می گردد.

انتخاب طرح تم جشن تولد برای شخصیت ها و جنسیت های مختلف و برای سنین گوناگون متفاوت است. زیرا هر یک از افراد با جنسیت و سن متفاوت دارای سلایق متنوعی هستند.  بر همین اساس اگر می خواهید برای کسی جشن تولد (Happy Birthday) برگزار کنید باید از سلیقه و علاقه او مطلع شوید تا بتوانید بهترین و زیباترین تم جشن تولد را انتخاب کنید.

چطور تم برای تولد انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک تم تولد مناسب و شیک و زیبا باید نکاتی را که در ادامه بیان می کنیم به دقت انجام دهید.

۱.توجه به سن و سال شخص؛ زیرا تم های تولد برای بزرگسالان و خردسالان متفاوت است.

۲.شناخت علایق و سلیقه شخص؛ چرا که هر فردی به رنگ خاصی علاقه دارد. و انتخاب تم جشن تولدی با همان رنگ مورد علاقه حتما باعث خوشحالی بیشتر او می شود.

مثلا برای انتخاب تم بزرگسالان، شغل موردعلاقه یا شغل فعلی، رشته تحصیلی، علایق خاص و شخصیت‌های کارتونی و انیمیشنی را که به آن علاقه دارند را درنظر بگیرید. همچنین برای انتخاب تم جشن تولد کودکان می توان شخصیت کارتون‌های موردعلاقه کودک و یا رنگ‌ موردعلاقه او را برای تم تولد در نظر گرفت.

 

چطور تم تولد انتخاب کنیم؟

 

انواع شمع جشن تولد

 

معرفی تم های جشن تولد

بطور کلی برای تم تولد می توان چندین دسته بندی در نظر گرفت که شامل تم مناسبتی (مانند جشن تولد، جشن تکلیف، سالگرد ازدواج، جشن فارغ التحصیلی و…)، تم تولد خردسال، تم تولد دخترانه، تم جشن تولد پسرانه، تم تولد بزرگسال می باشد.

از نظر جنسیت نیز تم جشن به دو دسته تم دخترانه و تم پسرانه دسته بندی می شود؛ که در انتخاب این دو تم باید دقت زیادی داشت.

۱.تم تولد دخترانه

انتخاب وسایل جشن تولد و از همه مهم تر تهیه تم جشن تولد بسیار جذاب و سرگرم کننده است، بخصوص اگر اینکه انتخاب تم برای تولد دختر بچه های کوچولو باشد. معمولا جشن تولد دخترانه نسبت به سایر جشن تولدهای افراد دیگر می تواند پرزرق و برق تر و جذاب تر باشد. برای برگزاری جشن تولد دختر بچه های کوچک می توانید انواع و اقسام تم های رنگارنگ را به دلخواه انتخاب کنید.

شاید یکی از مهم ترین مواردی که بتوان براحتی آن را با تم تولد دخترانه هماهنگ کرد، لباس دخترانه باشد. لباس دخترانه به دلیل تنوعی که در طرح و مدل خود را می تواند با هر نوع تم انتخابی ست شود.

تم جشن تولد دخترانه دارای طرح ها و مدل های متنوعی است که برخی از آن ها شامل؛ تم تولد دخترانه پری دریایی، تولد دخترانه تم موزیک، تم تولد دخترانه کودک با شخصیت های کارتونی، تم تولد دخترانه میکی موس، تم تولد دخترانه طرح اسب تک شاخ، تم تولد دخترانه پرسپولیسی، تم تولد دخترانه پری دریایی می باشند.

۲. تم تولد پسرانه:

انتخاب تم جشن تولد برای پسر بچه ها در مقایسه با دختران کمی سخت تر و پیچیده تر است. زیرا بیشتر پسربچه ها به شخصیت های قوی و جنگجو علاقه دارند. اگر بتوان تم تولد را طوری انتخاب کرد که به این سلیقه نزدیک باشد قطعا برای آن ها بسیار جذاب خواهد بود.حتی در سنین پایین مثلا یک سالگی پسران می توان علایق آن ها را از روی علاقه آن ها به نوع اسباب بازی که دارند، متوجه شد.

تم جشن تولد پسرانه دارای طرح ها و مدل های متنوعی است که برخی از آن ها شامل؛ تم تولد مدل مینیون، تم تولد پسرونه آبی با شکل ابر و بالن، تم تولد پسرونه مدل ماشین و قطار و هواپیما و هلیکوپتر، تم تولد پسرونه مدل خرسی /طرح خرس، تم تولد پسرونه مدل فیل کوچولو، تم تولد پسرونه مدل کهکشانی،  تم تولد پسرونه طرح آدم فضایی،  تم تولد پسرونه جنگ ستارگان، تم تولد پسرونه مدل دزدان دریایی،  تم تولد پسرونه مدل رانندگی و ماشین، تم تولد پسرونه طرح ماشین و ماشین سواری،  تم تولد پسرونه طرح دایناسور، تولد پسرونه مدل رنگین کمانی،  تم تولد پسرونه مدل بابت اسفنجی و اختاپوس و پاتریک،  تم تولد پسرونه مدل بتمن، تم تولد پسرونه مدل لاک پشتهای نینجا، تم تولد پسرونه طرح لگو، تم تولد پسرونه مدل سگ نگهبان، تم تولد پسرونه مدل حیوانات جنگل، تم تولد پسرونه مدل استقلال،  تم تولد پسرونه طرح پرسپولیس می باشد.

۳. تم تولد فوتبالی

تم تولد فوتبالی

یکی از تم جشن مورد علاقه پسران، تم تولد فوتبالی است. تم فوتبالی می تواند در طرح های متنوع و برای سلیقه های مختلف می تواند استفاده شود. زیرا این تم ایده ای بسیار جذاب و هیجان انگیز  برای پسربچه ها می باشد.

اکثر پسران در طیف سنی مختلف علاقه به انتخاب تم تولد فوتبالی دارند. برای خلق چنین تم جشن تولدی باید از انواع تزیینات تولد شامل ریسه، ظروف، استند، شکلات، کاپ کیک ها و تزیین کیک تولد به شکل توپ فوتبال در جشن تولد پسران استفاده کرد.

۴. تم جشن تولد بزرگسالان

بزرگسالان هم مانند کودکان و نوجوانان دوست دارند که سالگرد تولدشان جشن بگیرند. برگزاری جشن تولد افراد بزرگسال معمولا با دعوت فامیل و  دوستان انجام می شود؛  و معمولا شامل برنامه های متنوعی مثل صرف ناهار، بازی ، موسیقی و خیلی چیزهای دیگر است.

برای برپایی هر چه با شکوه تر جشن تولد بزرگسالان نیز تم های بسیار جذاب و چشم نوازی وجود دارد. که می توانید بر اساس سلیقه شخص مورد نظر یکی از تم ها را انتخاب کرده و سایر وسایل تزئیناتی و دکور فضای برگزاری جشن را با آن ست کنید.

آشنایی باچند تم جشن تولد جذاب برای بزرگسالان  شامل تم جشن تولد فلامینگو مناسب خانم ها، تم مردانه رینگ ماشین و استایل مسابقه، تم تولد مردانه بزرگسال با استایل مردانه و پاپیون و کت مشکی، بادکنک آرایی و  استفاده از ماکت نورانی عدد سن تولد می باشد.

۵. تم تولد خردسالان

یکی از جذاب ترین و قشنگ ترین روزهای خردسالان همین روز تولدشان است. آن ها این روز را دوست دارند چون با برگزاری این جشن محبت و ابراز احساسات اطرافیان به خود درک می کنند. از همه مهم تر آن ها با گذشت هر جشن تولدی متوجه بزرگ شدن و رشد و پیشرفت خود نیز می شوند. در طی برگزاری هر جشن تولدی را برای فرزند خردسال خود، فرآیند اجتماعی شدن را به وی یاد می دهید. بطوری که برخی از خردسالان تمایل دارند تولد خود را با دوستان شان جشن بگیرند.

برای انتخاب تم جشن تولد خردسالان بهترین کار این است که از خود در مورد آن سوال شود. زیرا برای این رد سنی یک تم با ظاهری جذاب بسیار مهم است و بچه ها می توانند این انتخاب را به نحو احسن انجام دهند.

۶. تم جشن مناسبتی

همانطور که پیشتر گفته شد انتخاب تم تنها برای برگزاری جشن تولد افراد نیست. می توان برای انواع جشن ها و مراسم ها از تم های جذاب و زیبا استفاده کرد تا بتوان مکان و فضای جشن را فوق العاده جذاب و چشم نواز نشان جلوه داد.

از این تم ها برای جشن های دیگری از جمله جشن فارغ التحصیلی، جشن تعیین جنسیت، جشن دندونی، سالگرد نامزدی، سالگرد ازدواج و یا هر جشن دیگری استفاده می شود.

در انتخاب تم های مناسبتی انتخاب های محدودتری وجود دارد. زیرا این گونه مراسم ها برای موضوع خاصی برگزار می شوند. برای مثال هنگام انتخاب تمی برای جشن دندونی نوزاد خود، فقط می توانید تمی با ظاهر مربوط به دندان انتخاب کنید. انتخاب هر تمی غیر از این تم نمی تواند موضوع جشن را برای مهمانان به درستی روشن کند. برای برگزاری مراسم تعیین جنسیت نیز تنها دو انتخاب رنگ آبی یا رنگ صورتی برای والدین وجود دارد.

برای اینکه جشن های مناسبتی که برگزار می کنید با یکدیگر متفاوت باشند، بهتر است برای انجام تزئینات و استفاده از رنگ ها در طراحی فضای برگزاری جشن دقت و سلیقه بیشتری به خرج دهید.

 لوازمی که در تم جشن تولد استفاده می شود

از لوازم متنوع و مختلفی برای چیدن و طراحی تم تولد استفاده می شود. این وسایل شامل انواع بادکنک، ریسه های رنگانگ، کاغذهای رنگی، شرشره، حریرهای رنگی می باشد. برای تزئین میز تولد که محل گذاشتن کیک تولد و هدایای مهمانان است، می توان ریسه های زیبا و جذابی را در پشت یا جلو میز کشید. همچنین برای زیبایی بیشتر، بهتر است رنگ و طرح ظروف پذیرایی با رنگ و طرح تم تولد هماهنگ باشد.

یکی از زیباترین روش های تزئین مکان برگزاری جشن استفاده از بادکنک های متنوعی است که دارای رنگ یکسان و هارمونی مناسب هستند. بادکنک آرایی مطابق با تم تولدمی تواند باعث خلق فضایی بسیار جذاب گردد.

چنانچه طرح و رنگ ظروف پذیرایی را نمی توانید هماهنگ با تم تولد داشته باشید، بهترین روش استفاده از مقواهای همرنگ برای ایجاد طرح‌های متناسب با همان طرح و رنگ تم تولد است.

شما می توانید با کمی خلاقیت مقواهای هم‌رنگ با تم تولد را برش زده و روی ظروف بچسبانید. همچنین برای جذاب تر شدن فضای تولد می توانید از حریرهای رنگی، گل، طرح کیک و لباس متناسب با تم تولد بهره ببرید.

 

انواع بادکنک جشن تولد