دسته‌بندی نشده

چند راه برای برگزاری جشن تولد ارزان

جشن تولد ارزان در عین اینکه می تواند هزینه کمی داشته باشد می تواند شادی و حس خوبی را به مهمانان هم بدهد. در این مقاله می خواهیم چند راه مهم و نکات برجسته ای را جهت برگزاری جشن تولد ارزان معرفی کنیم.

نکات مهم جهت برگزاری جشن تولد ارزان

  1. انتخاب مکان یا فضای برگزاری تولد: برای برگزاری جشن تولد ارزان و متفاوت می توان در دل طبیعت یا در خانه انجام شود. زیرا انتخاب این دو مکان هزینه ای در بر ندارد و تا هر مدت زمانی بخواهید می توانید جشن را ادامه دهید.
  2. محدود کردن تعداد مهمانان: بهتر است لیست مهمانان را کوتاه کنید و تعداد محدودی از دوستان و فامیل ها را دعوت کنید. در این صورت برای تامین وسایل پذیرایی لازم نیست هزینه زیادی کنید.
  3. انجام برخی از کارها توسط خودتان: بعضی از کارهای مربوط به برگزاری جشن تولد را می توان در خانه خودتان انجام دهید مثل تزئین دکوراسیون محل جشن تولد، تهیه غذا ، درست کردن کارت دعوت البته در بیشتر موارد این مورد لازم نیست و می توان با یک تماس یا پیامک مهمانان را به جشن دعوت کرد.

چند راه برای برگزاری جشن تولد اقتصادی

بطور کلی اگر بخواهید جشن تولد کم خرج و اقتصادی را برگزار کنید می توانید سه نکته مهمی را که در ادامه بیان می کنیم در جشن ها و مراسم های شخصی خود به کار بندید. مطمئنا با استفاده از این نکات می توانید یک جشن سراسر شادی و بدون استرس و نگرانی را برگزار کنید.

۱.زمان بندی برگزاری جشن تولد

برای برگزاری جشن تولد بهتر است زمان آن را بعد از ناهار و یا شب بعد از شام بگذارید. در این صورت نیازی به تهیه شام یا ناهار برای مهمانان نیست و تا حد زیادی در هزینه های جشن تولد صرفه جویی می شود. برای مثال انتخاب ساعت برای برپایی جشن از ساعت ۲تا ۵ بعداز ظهر زمان مناسبی است.

۲.استفاده از شبکه های اجتماعی برای دعوت کردن مهمانان

بجای اینکه به دنبال انتخاب و خرید کارت دعوت برای مهمانان باشید، بهتر است یک پیام  جذاب و زیبا بنویسید و آن را در گروه های خانوادگی در تلگرام یا واتساپ برای مهمانان ارسال کنید. چنانچه می خواهید تعداد مهمانان محدود باشد بهتر است در اکانت خصوصی آن ها پیام دعوت را بفرستید.

۳.برگزاری چند جشن با برپایی تنها یک جشن تولد

اگر دو فرزندان دارید که تاریخ تولد نزدیک به هم دارند و یا تاریخ تولد فرزندنتان با تاریخ تولد دوست او یکی است بهتر است با یکدیگر صحبت کنید و تولد هر دو کودک را در یک زمان و مکان برگزار کنید. البته باید توجه کنید که هر کدام کیک جداگانه ای داشته باشند.

با برگزاری جشن تولد مشترک بسیاری از هزینه ها نصف می شود. مثلا هزینه تزئین دکوراسیون یا هزینه وسایل پذیرایی کاهش پیدا می کند.

۴.تهیه لوازم جشن از فروشگاه های تخفیف دار

برای خرید لوازم جشن تولد بهتر است به فروشگاه های دارای اجناس ارزان قیمت تر و یا فروشگاه هایی که تخفیف دارند مراجعه کنید. لوازمی را انتخاب کنید که ساده بوده و قیمت مناسبی نیز داشته باشند.

۵.به دنبال برگزاری جشن تولد ارزان باشید نه  لاکچری

اگر خواسته باشید بخاطر چشم و هم چشمی جشن تولد لاکچری و لوکس برگزار کنید؛ بدانید که کار درستی نیست. زیرا جشن تولد برای ایجاد فضای شادی و آرامش برگزار می شود، نه اینکه بخواهیم در دیگران حس استرس و نگرانی ایجاد کنیم.

۶.استفاده از تم تولد ساده

برای انتخاب تم تولد می توان تنها از یک رنگ زمینه استفاده کنید و آن را با انواع بادکنک و کاردستی تزئین کنید. در این صورت نیازی به هزینه زیادی برای خرید تم گران قیمت نیست.

۷.پخت کیک در خانه

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای جشن تولد ارزان انجام دهید، پخت کیک  در منزل است. می توانید کیک را به هر اندازه و با هر طعم دلخواهی در زمان مناسب بپزید.

۸.انجام بازی های سرگرم کننده در جشن تولد ارزان

در بسیاری از جشن تولدهای لاکچری افراد به دنبال حضور گروه‌های ارکستر، شعبده بازی و افراد مشهور صدا وسیما در جشن هستند. این موارد هزینه زیادی را می طلبد و تنها افراد مرفه و متمول می توانند چنین جشن تولدهای لوکس را برگزار کنند.

اگر می خواهید جشن تولدی به یادماندنی، ساده و شیک و شاد برگزاری کنید، بهتر است همه چیز را ساده برگزار کنید. برای ایجاد سرگرمی در جشن تولد می توانید برای بازهای سنتی و غیرسنتی برنامه ریزی کنید. بازی ها و سرگرمی هایی که اکثر افراد دوست دارند و به هزینه زیادی نیست مثل، پانتومیم ، سیب زمینی داغ، اسم فامیل، صندلی موزیکال، یافتن جای اشیاء و حتی برگزاری کاپ فوتبال یا دیگر بازی‌های رایانه‌ای.  این بازی ها در عین اینکه هزینه ای دربر ندارند؛ سبب ایجاد شادی و خنده و لذت بردن مهمانان از جشن تولد می شوند.

یک فکر در مورد “چند راه برای برگزاری جشن تولد ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *